ABC Polityki – Najnowsze informacje ze świata polityki


Informacje

Artykuł napisano: 17 cze 2013, w kategorii PiS.

Tagi

,

Popularne

Grzegorz Bierecki

Mariusz Błaszczak

Antoni Macierewicz

Leszek Miller

Grzegorz Bierecki

grzegorz

Grzegorz Bierecki

 

Grzegorz Michał Bierecki urodził się 28 września1963 r. w Gdyni. Podczas nauki w liceum ogólnokształcącym  współtworzył Ruch Młodzieży Szkolnej Trójmiasta oraz pełnił funkcję przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Założycielskiego Federacji Młodzieży Szkolnej.

 

Edukacja i kariera zawodowa

W stanie wojennym był organizatorem niejawnych struktur Solidarności Młodych. W 1984 r. trafił na trzy miesiące do aresztu, natomiast od 1986 r. w reaktywowanie podziemnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Był również współredaktorem podziemnych pism „Impuls” oraz „Biuletyn Informacyjny”. Natomiast w latach 1988-1989 pełnił funkcję redaktora Studenckiej Oficyny Wydawniczej Almapress.

 

Grzegorz Bierecki studiował na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. W 1989 r ukończył studia, w tym samym roku  brał udział w Obradach Okrągłego Stołu w podzespole ds. nauki i szkolnictwa wyższego. Z kolei w 1990 r. został mianowany prezesem Fundacji na Rzecz Polskich Związków Kredytowych, a już w 1992 r. został prezesem Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, której był również współzałożycielem.

 

W dalszych latach kariery Grzegorza Biereckiego należy wyróżnić przede wszystkim wejście w 2001 r. w skład rady dyrektorów Światowej Rady Związków Kredytowych (World Council of Credit Union – WOCCU) , gdzie od 2005 r pełnił funkcję sekretarza, a od 2011 – wiceprzewodniczącego. W 2006 r. został członkiem Rady Rozwoju Rynku Finansowego, natomiast w 2010 został powołany przez Lecha Kaczyńskiego w skład Narodowej Rady Rozwoju.

 

Działalność polityczna

Grzegorz Bierecki jako kandydat bezpartyjny startował w wyborach parlamentarnych do Senatu z ramienia partii PIS otrzymując w głosowaniu 32,4% głosów i tym samym uzyskując mandat senatora. Reprezentuje on 17 okręg wyborczy (Biała Podlaska).

grzegorz2

Działalność społeczna

Oprócz działalności politycznej warte uwagi są również społeczne inicjatywy Grzegorza Biereckiego.

Po przebyciu ciężkiej choroby nowotworowej założył Fundację oraz Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas, której celem jest ochrona zdrowia oraz pomoc dla osób dotkniętych trudno uleczalnymi chorobami.  Poprzez powołanie fundacji Bierecki chciał okazać swoją wdzięczność za odzyskanie zdrowia oraz rozpowszechnić skuteczną metodę leczenia, która w Polsce nie jest stosowana.

Z kolei druga Fundacja Biereckiego nosi nazwę „Kocham Podlasie” i jej głównym założeniem jest wsparcie rozwoju regionu podlaskiego głównie w takich obszarach, jak kultura i sztuka, kultura fizyczna oraz sport, opieka nad zabytkami oraz pomoc społeczna dla mieszkańców.

Grzegorz Bierecki uważany jest za człowieka o ogromnym sercu, liczącym się z losem innych i chętnie pomagającym potrzebującym.

 

Profil Grzegorza Biereckiego w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/grzegorz.bierecki

Profil senatora na YouTube : youtube.com/user/GrzegorzBierecki

 

Zostaw komentarz