ABC Polityki – Najnowsze informacje ze świata polityki


Informacje

Artykuł napisano: 11 cze 2014, w kategorii Kongres Nowej Prawicy.

Tagi

Popularne

Grzegorz Bierecki

Mariusz Błaszczak

Antoni Macierewicz

Leszek Miller

Korwin-Mikke prowadzi rozmowy w sprawie powstania nowej frakcji w PE

800px-JKM_w_Lublinie2Janusz Krowin-Mikke poleciał do Brukseli, aby zarejestrować się jako Europoseł w Parlamencie Europejskim. Pobyt tam jest jednak również okazją do przeprowadzenia rozmów na temat utworzenia nowej frakcji.

Podjęciem współpracy z Liderem Nowej Prawicy mogą być zainteresowani, m.in. Marine Le Pen (Francuski Front Narodowy) oraz Nigel Farage (Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa), choć sam Janusz Krowin-Mikke zaznacza, że „w grę wchodzi więcej opcji”. Lider Nowej Prawicy nie chciał zdradzić na jakim etapie są obecnie negocjacje, wyraził jednak nadzieję, że wkrótce zakończą się one powstaniem nowej frakcji w Parlamencie Europejskim.

Marine Le Pen oraz Nigelowi Farage’owi nie udało się zebrać ilości europosłów potrzebnej do stworzenia frakcji. Ilość ta wynosi 25 europosłów z 7 różnych krajów. To właśnie wymóg zgromadzenia europosłów z 7 krajów uniemożliwia Marine Le Pen utworzenie frakcji, ponieważ 40 europosłów, których zgromadziła wokół siebie jest tylko z 5 państw.

Europosłowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości postanowili zostać we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której dołączyło ostatnio wielu europosłów, w tym: ze słowackich ugrupowań Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości i Nowa Większość – Porozumienie oraz Niemieckiej Partii Rodzin i Niezależnych Greków.

W skład frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów wejdzie, co najmniej, 55 europosłów, co da im czwarte miejsce w ilości członków w Parlamencie Europejskim. Jutro odbędzie się spotkanie grupy, na którym zostaną wybrane władze.

Zostaw komentarz