ABC Polityki – Najnowsze informacje ze świata polityki


Miller krytycznie o wyborach w PO

04millerNa antenie „Jedynki”, Leszek Miller, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, skrytykował wybory w Platformie Obywatelskiej, a także obecny wokół nich szum medialny. Miller stwierdził, że Polacy mają ważniejsze sprawy na głowie, niż walka o miejsce lidera w PO.

Przewodniczący SLD uważa, że Gowin jest wielkim przegranym tego wyścigu; około 15% poparcia, które zdobył najpewniej zepchnie go na margines w PO. Miller zauważył jednak dobre strony – dobrze, że pojawił się ktoś, kto zdecydował się konkurować z Donaldem Tuskiem. Niestety, poparcie dla premiera było tak duże, że Gowin nie miał szans na zwycięstwo. Miller nie wróży mu dobrej przyszłości w PO; najprawdopodobniej Gowin opuści partię na rzecz jakiejś własnej inicjatywy, jak powiedział Miller: „To bardzo możliwe, że Jarosław Gowin zdecydował się na odejście i pewnie ze swoimi przyjaciółmi będzie tworzył jakąś oddzielną strukturę partyjną. Jeżeli zostanie w PO, to będzie marginalizowany i wypychany, a to bardzo trudna rola dla polityka”.

Miller jeszcze przed wyborami podkreślił, że Tusk jest niekwestionowanym liderem PO: „Jeżeli Jarosław Gowin dostanie 20 procent, to jest to bardzo mało. Wyobraźmy sobie wybory prezydenckie. Gdyby kandydat na prezydenta dostał 20 procent to nikt przytomny nie powiedziałby, że to jest jego sukces. Myślę, że to będzie zwycięstwo Donalda Tuska i potwierdzenie jego pozycji w Platformie Obywatelskiej oraz tezy, że bez Tuska nie ma Platformy Obywatelskiej”.

Więcej na: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/915788,Leszek-Miller-Jaroslaw-Gowin-jest-przegranym-nie-zwyciezca

 

 

Zostaw komentarz