ABC Polityki – Najnowsze informacje ze świata polityki


Informacje

Artykuł napisano: 03 wrz 2013, w kategorii Solidarna Polska.

Tagi

, ,

Popularne

Grzegorz Bierecki

Mariusz Błaszczak

Antoni Macierewicz

Leszek Miller

Pod lupą: przepisy drogowe i Jacek Kurski

14.06.2005 GDANSK JACEK KURSKI PIS FOT. PRZEMYSLAW SKRZYDLO / AGENCJA GAZETAEuroposeł i polityk Solidarnej Polski, Jacek Kurski, który znany jest z notorycznego łamania przepisów, zanegował propozycje PJN co do zmiany przepisów ruchu drogowego. Stwierdził także, że swoją brawurową jazdą jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Polska Jest Najważniejsza zaproponowała zniesienie limitów prędkości, zakazu rozmowy przez telefon oraz zapinania pasów bezpieczeństwa. Pierwszy pirat drogowy SP skrytykował liberalne pomysły PJN: „Zniesienie obowiązku zapinania pasów jest skrajną nieodpowiedzialnością. To jest już korwinizm w polityce, czyli unia polityki nierealnej. Zniesienie zakazu rozmów przez telefon też jest absurdalne, bo obniża bezpieczeństwo. Każdy może sobie przecież zainstalować bluetootha czy słuchawki”.

Środowisko polityczne jest dziwi się temu, co mówi Kurski, który słynie z przekraczania prędkości. Sam polityk stara się bronić: „Ja jestem człowiekiem, którego obowiązki czasem zmuszają do przekroczenia prędkości, ale to jeszcze daleko do piractwa. Nigdy nie miałem wypadku, w którym ktokolwiek by ucierpiał poza mną i opowiadam się za przepisami, które zwiększają bezpieczeństwo oraz upłynniają ruch. Zwiększyłbym kary za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy nie zatrzymywanie się przed pieszymi dochodzącymi do przejścia, ale też surowo bym karał za blokowanie lewego pasa przez maruderów”. Czy to jednak nie jest bliskie hipokryzji? Przypomnijmy, że z powodu licznych wykroczeń, Kurski stracił immunitet w Parlamencie Europejskim.

Więcej o poczynaniach Kurskiego: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/725772,kurski-piratem-drogowym-nigdy-nie-mialem-wypadku-w-ktorym-ktokolwiek-by-ucierpial.html#

 

 

Zostaw komentarz