Dlaczego powinieneś podróżować solo i najlepsze miejsca do odwiedzenia

Oto podstrona: 0


Myśl o podróżowaniu w pojedynkę może wydawać się trochę przerażająca, ale zdziwiłbyś się, ile kobiet zaczyna odkrywać świat na własną rękę. Popularność podróżowania w pojedynkę wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ kobiety postrzegają wartość samodzielnego podróżowania.

Coraz więcej kobiet staje się odważniejszych i wychodzi na własną rękę, ponieważ podróżowanie samotnie ma swój urok. Nie musisz czekać, aż ktokolwiek będzie miał wolny czas, aby pójść z tobą. Tworzysz swój harmonogram, przychodząc i odchodząc, jak chcesz. Podróżowanie w pojedynkę pozwala dowiedzieć się więcej o sobie. Pożycza sobie zasłużony „mój czas” i inspiruje wiele kobiet do kontynuowania eksploracji innych krajów w poszukiwaniu bardziej kulturowych doświadczeń.

W ankiecie przeprowadzonej przez Booking.com stwierdzono, że 72 procent amerykańskich kobiet podróżuje samotnie, ponieważ lubią własne towarzystwo i spokój związany z pójściem solo. Jeśli myśl o samodzielnym podróżowaniu wzbudza Twoje zainteresowanie, oto kilka miejsc do sprawdzenia.

Tajlandia

Ponieważ będzie to Twoja pierwsza podróż w pojedynkę, doskonałym miejscem na rozpoczęcie jest Bangkok w Tajlandii, który słynie z przyjazności, wyśmienitego jedzenia i innych podróżników takich jak Ty. Możesz sprawdzić wiele miejsc, takich jak The Street Food Walking Tour, gdzie odbierze Cię przewodnik.

Twój przewodnik zabierze Cię do starego Bangkoku, gdzie zobaczysz różne miejsca, zanim przejdziesz wąskimi uliczkami okolicy, aby spróbować tradycyjnych przepisów, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Japonia

Japonia jest jednym z najczystszych i najbezpieczniejszych miejsc do odwiedzenia. Możesz sprawdzić znane miejsca, takie jak Tokio lub Kioto, które są fantastycznymi miejscami do zwiedzania. Inną doskonałą rekomendacją byłaby Osaka, która znana jest z jedzenia i napojów oraz żywych obywateli. Osaka to miejsce do odwiedzenia, jeśli szukasz fantastycznych wrażeń kulinarnych.

Peru

Jeśli jesteś bardziej chropowaty, możesz rozważyć kanion Colca w Peru. Znany z pięknych gór i ryczących rzek Kanion Colca jest spokojną wędrówką w porównaniu do Machu Pichu, z mniejszymi ograniczeniami.

Być może uda ci się dostrzec Andora Condora, gigantycznego ptaka drapieżnego na świecie!

Hawaje

Jeśli chcesz, aby Twoje przygody z podróży były lokalne w USA, Big Island na Hawajach jest jednym z najlepszych miejsc do podróżowania w pojedynkę. Piękne plaże, szlaki turystyczne i panoramiczne widoki.

Przeżyj życie na wyspie w najlepszym wydaniu, nurkując z rurką, wędrując po parku narodowym wulkanów Hawaii i rozkoszując się słońcem na pięknych plażach.

Norwegia

Jeśli masz ochotę na chłodniejsze dni, Nigardsbreen Glacier Norway to wyjątkowe miejsce na wędrówki. Zrób dzień z tej przygody, ponieważ przejście od góry do dołu zajmuje 8 godzin. Nie obejmuje przejażdżki łodzią, którą trzeba się dostać, która trwa mniej więcej godzinę.

Mówi się, że Lodowiec Nigardsbreen istnieje jeszcze przez 20 lat i to wszystko! Jeśli jest to wędrówka, którą musisz zbadać, zrób to wkrótce, ponieważ lodowiec nie będzie długo w pobliżu.

Doświadczenie świata na własną rękę jest koniecznością. Dowiesz się więcej o sobie dzięki doświadczeniom, których nie możesz mieć podczas podróży z kimś innym.

Podróżowanie solo daje siłę i satysfakcję wszystkim, którzy to robią. Może to zabrzmieć przerażająco, ale kiedy już się zanurzysz, będziesz szczęśliwy, że to zrobiłeś. Czy są jakieś miejsca, które chciałbyś poznać na własną rękę, oprócz tych wymienionych powyżej?